600 441 966 | 602 632 899 biuro@omegaart.eu

Jak wypozycjonować stronę? – cz 2- pierwsze zadania

W poprzednim wpisie omówiliśmy pierwsze kroki związanie z pozycjonowaniem treści w wynikach wyszukiwania, mamy teraz następny etap optymalizacji który powinniśmy wdrożyć. W narzędziu rankingCoach mamy do dyspozycji wyodrębnione zadania, podzielone na trzy segmenty:

  • wyszukiwarki

  • social media

  • lokalne SEO

Wyszukiwarki – tworzenie konta Google

Wg. wytycznych narzędzia konto Google umożliwia zarejestrowanie witryny w wyszukiwarce Google (jeśli witryna jeszcze nie jest w niej indeksowana), a następnie odbieranie za pośrednictwem narzędzi Google dla webmasterów, interesujących danych o stronie określonych przez Google.

Mamy również możliwość, przy użyciu tego konta, uzyskać dostęp do szeregu narzędzi analitycznych Google np. Google Analitics, Google Search Conosole. Będziemy również wykorzystywać to konto do wzmocnienia naszej pozycji w wynikach, przy pomocy mi.in. Google+ Google Firma czy tez Google Maps.

Instalacja wtyczki SEO

Instalacja wtyczki związana jest z rozszerzeniem funkcjonalności na zapleczu naszej strony jeśli chodzi o narzędzia wspierające indeksowanie treści, np. stworzenie i przesłanie mapy strony do Google Search Console czy też wygenerowanie pliku robots.txt który kieruje wyszukiwarka na stronie.

Słowa kluczowe

Właściwa konfiguracja i prezentacja słów kluczowych na stronie głównej i podstronach jest kluczowa z punktu widzenia widoczności w wynikach wyszukiwania.

W przypadku narzędzie rankicgCoach trzy pierwsze słowa kluczowe odnoszą się do strony startowej. Co do pozostałych słów kluczowych optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie, jeśli nie istnieją, odpowiednich podstron i przypisanie tych słów kluczowych do poszczególnej podstrony.

Jeśli mówimy i poprawnej konfiguracji i prezentacji to mamy na myślimy umieszczenie słów kluczowych w meta tytułach i meta opisie oraz w nagłówkach (od H1 do H3) oraz  tekście na stronie.

Social media

Mamy tutaj dział poświęcony aktywności w mediach społecznościowych typu Facebook, Tweeter itd.

Samouczki instruują krok po kroku jak prawidłowo skonfigurować media oraz jak wykazywać aktywność na nich.

Wybór kanałów komunikacji uzależniony jest od charakteru naszej oferty oraz grupy docelowej do której jest ona kierowana.

Lokalne SEO

W ramach działań optymalizacyjnych staramy się o rejestrację w darmowych katalogach typu Zumi, Panorama Firm itd.

W zasadzie istnieje gotowy zestaw katalogów, w których wskazane jest aby pojawiły się nasze dane rejestracyjne. Mówimy tutaj o najbardziej wartościowych katalogach, które mają realny wpływ na wyniki wyszukiwania. Jednakże, narzędzie rankingCoach pozwala nam również na aktywność na portalach i katalogach z poza tego kanonu. Jest to mi.in. wynikiem analizy działań konkurencji.